restartlogo.png

Křižánky 2007/2008 27.12 – 3.1.

Den první.

Po prvním společném spánku  nás skupinka Vilda, Ruru, Edoušek, Tomáš a Pavlyk vzbudila. Myslím, že docela šetrně, ale vzhledem k ostatním dnům velmi brzo. Už v celých 8:30!! Skupinka nás ale nenechala dlouho mrznout (páč Vilda otevřel všechny okna kvůli smradu) a ke snídani bylo teplé kakao a vánočka. Ta byla moc dobrá a následovala chvilka. Tu měl Pavlyk. Snad se zde objeví. Do kroniky se totiž hodí velice.

Po chvilce následovalo indy vindy a pak nám Edoušek s Vilouchem oznámili děsivou událost, která se zřejmě stala někdy dopoledne. V lese byla nalezena mrtvola. Nalezl ji myslivec a tak to rychle běžel říct všem které potkal (jednotlivým skupinkám). Všichni se samozřejmě šli na to místo rychle kouknout a skutečně: byla tam oběť(plátno s obrysem těla i psa:) ) Začalo tedy vyšetřování. Skupinkám pomohla sousedka, která dala informaci kdo by to mohl být a spustila tím koloběh otázek, které jednotlivé skupinky musely položit těm, kteří oběť tohoto zločinu znali.. Jak jste jistě jako čtenáři této kroniky pochopili, šlo o hru, kterou nám připravili Edoušek a Tomáš. Každá skupinka musela vyšetřovat, kdo se mohl nejpravděpodobněji tohoto zločinu dopustit. Postupně od různých účinkujících (Vilda, Ruru, Pavlyk- moc fešná sekretářka:) – Edoušek a Tomáš ) dostávali indicie a jediným úkolem skupinek bylo určit, kdo je vrah. Tím byl nakonec Vilda a 2 skupinky ze 3 (i přes naprosto evidentní nealibi Viloucha) uhodli.

Následoval oběd- moc dobrej buřtguláš s víc masoxem než vody, ale všem moc chutnal, tak to kuchaře a kuchařky nakonec docela uklidnilo. Po obědě odpočinek, možná hraní svensonů, možná jiných her, ale vzhledem k tomu, že se dopolední hra docela protáhla, a i oběd se začal vařit pozdě, pomalu už se začínalo stmívat.

Ani nevím koho to napadlo, ale když se setmělo, šlo se bruslit. Byl to úžasnej zážitek..ne ani to bruslení, ale takle blbnout s těma všema lidma. Snad se někdo, kdo bude pokračovat v psaní kroniky o jednotlivých dnech, zmíní o tom, co vše jsme ještě v průběhu Křižánek na ledě zažili, páč toho bylo fakt hodně (jen taková reklama na další dny: prskavky, Tomův striptýz, petardy, sranda, pohoda) ale i dnešek večer byl skvělej.

Večer měl program Vilouch, byl takovej debatní.. No a po programu už bylo docela hodně hodin. Někteří šli spát, ale většina zůstala a hrály se hry jako třeba rosol.

Tenhle den měl jednu výhodu a jednu nevýhodu: Ta výhoda byla, že nás eště čekaly 4 dny. Ta nevýhoda, že už dnešek už byl za náma. Tož pěkný počtení u dalších dní.

Sepsal Vilouch

 

Následující dny jsou psány hodně sklerotickou kronikářkou, která je nucena vzpomínat na události, co se děly téměř před 1/2 rokem. Proto mi tedy odpusťte, že si již nepamatuji např. kdy jsme měli ke snídani kakao, kdo snědl poslední vanilkový rohlíček, či jiná základní fakta.

Někdy v rozmezí 26.12.07 – 1.1.08 jsme slavili Štědrý večírek. Zdlabali jsme zbytek cukroví. Zbytek, páč bylo postupně rozkradeno (téměř vše). Bylo fakt ale delikatesní.. ( já to nebyla:) ). Taky jsme se obdařili dárečky. Jako tajní přátelé i jako ti, se kterými přátelství netajíme. Ještě před podarováváním jsme dostali za úkol od vedoucí skupinky dne vymyslet a nacvičit ukázku filmu. Péťova skupinka si vylosovala Sáma doma. A měli to zahrát jako psychothriller. S Honzovou skupinkou jsme si zabrečeli u telenovely Titanic. Poslední naše- Danova skupinka Mr. Souška (alias Beana) v hororovém pojetí. Byla to všechno hodně prča.

Taky jsme slavili Silvestr. To vám mohu sdělit velmi přesně, že to bylo na Silvestra:) – čili 31.12.2007 – 1.1.2008. To jsme se zas natláskali chlebíčkem a příseděli silvestrovskému shromáždění v tamním křižáneckém sboru, kde jsme slyšeli pár svědectví a krom jiných i jednu spešl operní píseň, co pěl pár, co ten večer vedl a nějaká paní. Jistě si, podobně jako já, vzpomínáte. Potom jsme hráli extremisticky nejvíc náročný Riskuj. Holt mohl vyhrát jen jeden a holt jsme to byli my:) , i přes extremisticky nejvíc náročný otázky. Pak si ještě vzpomínám ( páč jsem se účastnila) na hru, co nadhodil Ben´s father. Sníst čokoládu položenou na čele jen za pomoci mimických svalů.

Jindy jsme zas hodně bruslili na rybníku, hráli rosol od večera do rána:) a hodně se spolu smáíli. I programy byly fajn. V mysli mi utkvělo, že Jíťa měla program o obětech, Vilda o otvírání se navzájem a řešení problémů a chyb v nás, nebo Dan o ICFku a o přibližování se nevěřícím. Péta měl chvilku o propojování generací ve sboru, kde vznikl nápad o vedení nedělního dopoledního shromka mládeží. (Což se nám blíží a bude o něm jistě zmínka o pár stránek dál. Proto zůstaňte s námi:) )

Hry si pamatuju tyto: Svensni, Cink, Crisscross, Activity, politickou hru, zrníčka moudrosti či třeba 5 proti 5. Po show Petra Novotného následovala zamyšlení nad tématy, z kterých si pamatuju snad jen o podpantoflákovi:) Všechny úvahy byly tuze ftipné. Tento silvestrovský program se ale poté poněkud zvrhl, na což si pamatujeme snad všichni. Nemohu nezmínit počátek naši mise na záchranu sněhuláků, kdy jsme se po cestě na výlet  do Svratky rozhodli pro něco ušlechtilého. Vykonali jsme 3 dobré skutky. Pomohli Lédě najít LOST klíče ve sněhu, umožnili sněhulákovi jít na návštěvu – postavili jsme na schody před cizí dveře sněhuláka. Škoda, že lady domácío návštěvu asi nestála a vrhala na nás ošklivé pohledy. Každopádně na tom, že to byl dobrý skutek se shodneme snad všichni. Nu, a když nás naštvané pohledy zpoza záclonky vyhnaly z pozemku, postavili jsme snowmana šoumena do O2 budky. A jestli neroztál, stojí tam dodnes.:)

Sepsala Claudie